O autorze
Mam nadzieję, że w moim blogu znajdą Państwo możliwość oderwania się od codzienności. Może skłoni on do chwili refleksji, może podsunie pomysł na to, jak zadbać o siebie. Większy dystans do otoczenia, wyższa samoocena i wtedy wszystko wyda się łatwiejsze, a efekty zmiany nastawienia do życia nie dadzą na siebie czekać.

Jedni marzą o niej całe życie. Inni, posiadając ją – nie wiedzą, co z nią zrobić…

Kiedyś poproszono mnie w ramach pewnego projektu, abym zastanowiła się, czym jest dla mnie wolność…

Zadanie nie było łatwe. Ciężko, tak od ręki, określić swoje własne pojmowanie tej wartości. Długo myślałam. Podeszłam do tego tematu z dwóch stron… przede wszystkim jako człowiek (co czuję, co myślę), a następnie jako przedsiębiorca.

Doszłam do wniosku, że wolność dla mnie stanowi możliwość działania, rozwijania swoich pasji i dążenia do realizacji marzeń. Marzeń, na których drodze nie piętrzą się przeciwności losu w postaci barier, zakazów, nakazów czy jakichkolwiek warunków.
Napisałam wtedy także, że wolność to również trudne decyzje. Wybory, nie zawsze dobre, ale dokonane i własne. Rozwiązania, które nie przysparzają nam czasem popularności. To wola i chęć podążania za wewnętrznym głosem, który mówi, jak żyć, działać, jakim być człowiekiem, jak nie zatracić siebie ani swojego człowieczeństwa.

Wolność to prawo do życia, do równego traktowania, wykształcenia, pracy i płacy, postępowania w zgodzie z własnymi przekonaniami. A dla mnie - przedsiębiorcy? To swoboda działalności wolnorynkowej, która jest ostoją wolności i jej potwierdzeniem. Wolność to także odpowiedzialność za podejmowane decyzje.

A dla Was… czym jest wolność?
Trwa ładowanie komentarzy...