O autorze
Mam nadzieję, że w moim blogu znajdą Państwo możliwość oderwania się od codzienności. Może skłoni on do chwili refleksji, może podsunie pomysł na to, jak zadbać o siebie. Większy dystans do otoczenia, wyższa samoocena i wtedy wszystko wyda się łatwiejsze, a efekty zmiany nastawienia do życia nie dadzą na siebie czekać.

Moda na…słowa

"Asertywny" to bardzo modne słowo. Odniosło wielki sukces i można powiedzieć, że nawet zrobiło swego rodzaju karierę w ostatnich latach...

Każdy przecież chce być asertywny, mieć prawo do poszanowania własnego zdania, emocji i prywatnych opinii. Trzeba po prostu wiedzieć, czego się chce i nie bać się mówić „nie”. Asertywny zatem to stanowczy, pewny swego, wymagający. Jednak coraz częściej również niestety arogant i egoista.

A przecież by być asertywnym, nie musimy być irytującymi natrętami. Wystarczy szczerość, prawda i wiara w słuszność swoich intencji. Nie zapominajmy również o dobrym wychowaniu i wzajemnej życzliwości. Kindersztuba nie przeszkadza, a wręcz pomaga, w egzekwowaniu swoich potrzeb.

O wiele więcej możemy osiągnąć dobrocią, cierpliwością i zrozumieniem. Jeśli przy tym będziemy szanować prawa i uczucia drugiej strony, nawet jeśli się z nią nie zgadzamy, nasze bycie asertywnym nabierze właściwego znaczenia. Niby prosta i oczywista umiejętność – jednak, w tym właściwym wymiarze, coraz rzadziej spotykana…
Trwa ładowanie komentarzy...