O autorze
Mam nadzieję, że w moim blogu znajdą Państwo możliwość oderwania się od codzienności. Może skłoni on do chwili refleksji, może podsunie pomysł na to, jak zadbać o siebie. Większy dystans do otoczenia, wyższa samoocena i wtedy wszystko wyda się łatwiejsze, a efekty zmiany nastawienia do życia nie dadzą na siebie czekać.

Priorytety, czyli rzecz o trudnej sztuce dokonywania wyborów…

Nie raz pewnie znaleźliście się w takiej sytuacji, że wykonanie mnogości stojących przed Wami zadań – i to najlepiej w jednym czasie - graniczyło z cudem.

Doba wydaje się wtedy zdecydowanie za krótka. Nie wiemy, w co włożyć ręce, od czego zacząć. Niestety prawda jest taka, że wszystkiego na raz nie da się zrobić – takie podejście skutkuje chaosem i bylejakością, których nie cierpię. Satysfakcja z pracy jest wtedy żadna. Jakość i efektywność kuleją. Nie jestem psychologiem, ani nie mam takich aspiracji. Posiadam tylko własne doświadczenie i wiem, że kiedy zaczynają przytłaczać nas obowiązki i przestajemy sobie z nimi radzić, warto wziąć głęboki oddech i … spojrzeć na wszystko z dystansu.

To właśnie on pozwoli nam obiektywnie ocenić, co jest najważniejsze, a co może chwilę, a nawet dwie, poleżeć i poczekać bez uszczerbku dla pracy.

I uwierzcie mi, że ten krótki moment na zastanowienie, odrobina odpoczynku, aktywności innej niż zawodowa – mogą okazać się błogosławieństwem...
Trwa ładowanie komentarzy...